החלום של רכישת דירה חדשה ומשוכללת ישירות מהקבלן עם מרפסת שמש צופה לנוף הופך עם הזמן לחלום לא מציאותי... יוקר הדירות לא מאפשר לרבים לקנות דירה חדשה יד ראשונה. אם אין באפשרותכם לרכוש דירה חדשה תמיד תוכלו לבצע עיצוב מחודש לדירה ישנה. מילת המפתח היא חידוש. יש לתכנן מראש מה ניתן לעשות עם הקיים ומה ניתן לחדש.

הרהיטים מהווים רכיב משמעותי במראה הדירה מכיוון שברוב הדירות הישנות הרהוט ישן משפיע מאוד על העיצוב הכולל של הדירה. לכן, יש לבדוק מה ניתן לחדש בריהוט הידן. לדוגמא ספה ישנה ניתן לחדש באמצעות החלפת ריפוד, אין חובה לרכוש ספה חדשה.

כדי לחדש דירה ישנה ניתן לעצב מחדש את פני הקירות בעזרת טפטים או חיפויים לקירות. גם תאורה יש חלק חשוב מאוד בחידוש הדירה. תאורת פלורוסנטים (אור לבן) תשווה לדירה מראה חדיש יותר ואילו תאורת נורת ליבון (אור צהוב) תשרה אוירה מיושנת בדירה.

חשוב לקבוע מראש תקציב הגיוני לחידוש הדירה כדי שלא תמצאו את עצמכם עם חריגה משמעותית בתקציב. דבר שעלול להתרחש בקלות במצב הזה מכיוון שאין סוף לחידושים ולאפשרויות העיצוב המגוונות ולכן יש לשמור על גבול נכון והגיוני בהוצאות.

מטבח כפרי בעיצוב דירות ישנות

מטבח כפרי יכול להתאים לעיצוב דירה ישנה בכך שמשלב בין ישן לחדש. הוא לא יהיה מנוגד לעיצוב הכולל של הבית כמו מטבח מודרני  ומאידך ישווה לבית מראה מחודש ורענן.

מטבח כפרי יכלול ארונות מעץ מלא ואיכותי עם פיתוחים וקישוטים חרוטים בעץ עצמו. יהיה מרווח בין הארונות לבין התקרה. במרווח הזה ניתן יהיה להניח עציצים עם פרחים, קישוטים שונים ומגוונים . במטבח כפרי חייב להיות מקום בולט מספיק לאחסון הכלים ,הסירים והמחבתות, כך שהם יהיו בולטים למתבונן במטבח. אפשר להציב במרכז מתלה מתכת לתליית הסירים והמחבתות.

גם מכשירי החשמל אמורים להשתלב בקו העיצובי הכולל של המטבח ויהיו בצבע מתכת עדין.  עיצוב מטבח בסגנון כפרי מכיל תצוגה יפה של כלי המטבח, אביזרי האוכל שתפקידם להוות אלמנט עיצובי במטבח. כדאי אף לפזר סלסלות עם פרות להשלמת התמונה.