עיצוב בתים בסגנון כפרי הוא סגנון שנולד באירופה ובארצות הברית. הוא התפתח דווקא שם משום שאלו מדינות בהן הבנייה מתבססת על יכולת של עיבוד ידני של חומרי גלם ומשאבי טבע קיימים. עיצוב הבית בסגנון כפרי מקנה אוירה חמימה ונעימה המתאימה לכל בית ולכל חלל.

החומרים לעיצוב בסגנון כפרי

החומרים העיקריים המשמשים ל עיצוב מטבחים כפריים,  הם אבן טבעית, עץ כהה, טקסטיל גס ופרופילי ברזל טבעיים המשולבים עם צבעים תואמים את החומרים שצוינו כגון ב' או שמנת, גוונים עדינים של חום, גוונים של אדמדם וצבעים דמויי מתכת דומיננטית כגון נחושת.

המאפיין העיקרי של עיצוב בסגנון כפרי הוא פיתוחים ועיטורים בדלתות הארונות אשר משדרגים את המראה השטוח של הדלתות. מאפיין נוסף הוא הוספת ידיות ממתכת שמשתלבות היטב עם צבעי החומרים האופייניים לעיצוב כפרי.

עיצוב בתים בסגנון כפרי מתאים בעיקר לחללים גדולים עם תאורה חזקה מספיק. הצבעים האופייניים לעיצוב כפרי הם כהים ובעלי מרקם מחוספס ולכן הם גורמים להקטנת החלל. עיצוב בסגנון כפרי אף משפיע על התאורה וגורם להחשכת החלל, לכן חשוב שהתאורה תהיה חזקה דיו.

עיצוב כפרי לא מתאים לבתים קטנים מכיוון הוא כבד מדי, אפשר למתן את הסגנון בהוספה של רהיטי עץ  בגוון בהיר יותר וכך מתקבל שילוב של סגנון כפרי ומודרני.

 מטבחים מעץ

 מטבחים מעץ מאופיינים בדרך כלל בסגנון כפרי. דלתות הארונות מעוטרות בפיתוחים וידיות הארונות בצבעי מתכת המתאימים לצבעים הכהים של העץ. חלק מהארונות יהיו עם דלתות זכוכית כך הכלים שמבעדם ייראו ויהוו מעין קישוט. ככלל, מטבחים מעץ מתאפיינים בין השאר בכך שאביזרי האוכל והבישול מהווים אלמנט עיצובי. ניתן להם מקום של כבוד - מתלים משתלשלים מהתקרה , עליהם תולים את המחבתות והסירים, מקומות שונים לתליית כלים ועוד.

מכשירי החשמל אמורים להיות בגוון מתאים לצבע הכהה של העץ , בצבעים כמו מתכת או כסף. ניתן לפזר אף סלסלות של פרות ויקרות לקישוט ולהשלמת המראה הכפרי, גם מפה משובצת בגוונים מתאימים תוסיף לאווירה הכפרית והקסומה של מטבח