לא מעט דירות ישנות קיימות בארץ, והן לא רק ישנות בפועל, אלא גם נראות ישנות. אנשים אשר עוברים לגור בדירה כזו, לעיתים קרובות מתוסכלים מן המראה הישן של הדירה. גם אם כל המערכות בדירה (חשמל, מים וכו') פועלות כראוי, המראה המיושן של הדירה מציק, הבלאי הנראה לעין אינו נעים ואינו יפה, וישנו רצון לשפץ את הדירה ולעצב אותה בצורה יפה. אפשר לעשות זאת גם במחיר נמוך, מבלי להשקיע הון על החלפת ריצוף או ריהוט ועל אביזרים יוקרתיים לעיצוב. איך עושים זאת?

עיצוב דירה ישנה במחיר נמוך

על מנת לעצב דירה ישנה, יש לבדוק מהם המקומות שאותם רוצים לשנות ולעצב, ולפעול בדרכים שמתאימות לתקציב הביתי. צביעה של הקירות בצבעים מעניינים היא השקעה בסיסית בדירה, והיא יכולה לשדרג אותה בכמה רמות, ולהפוך אותה ליפה, צעירה ורעננה. לעיתים קרובות, הריצוף בדירה ישנה הוא מיושן, ולעיתים גם שרוט ובלוי. ניתן לבצע ליטוש של הרצפות על מנת להעניק להן מראה חדש יותר. אם רוצים לשדרג עוד יותר, ניתן לרצף מחדש מעל הריצוף הקיים, על מנת להוזיל עלויות. ניתן לרצף בצורה כזו באמצעות פרקט או סוגי ריצוף דומים. מלבד השיפוצים הללו, ניתן לעצב את הדירה באמצעות אביזרי עיצוב קטנים, פשוטים וזולים: תמונות נאות על הקירות, מדבקות קיר מעוצבות, וילונות דקים בחדרי הילדים, מדפי עץ פשוטים עם כלי נוי מגוונים, צביעה מחודשת של ארונות המטבח ושאר פריטי הריהוט בבית, וכן הלאה.

מטבחים מודרניים

המטבח הוא מקום שניתן בקלות יחסית לעצב מחדש. אנשים רבים מעוניינים ליצור לעצמם מטבחים מודרניים, עם עיצובים עדכניים. אך לא תמיד ישנו תקציב לרכישה של מטבח חדש, ולעיתים אין ברירה אלא להישאר עם המטבח הישן שבדירה. אך למרות זאת, ניתן ליצור מטבחים מודרניים באמצעות עיצוב של המטבח הקיים. ניתן לצבוע את הארונות בצבעי עץ בהירים, לבחור במכשירי חשמל למטבח בעיצובים מודרניים, לצבוע את הקירות בצבע בהיר ולהשתמש בתאורה חזקה שמעניקה מראה מודרני ונאה במיוחד למטבח.